Oblicz zmiany suszarki forniru przed zasilaniem sześciu pokładów

2026/09/04 16:59

Dla zakładu produkującego sklejkę przeznaczonego na 15–18 m³/hgłówny nacisk nie powinien być położony na moc suszarki sześciopokładowej. Zamiast tego należy priorytetowo potraktować czas produkcji. Wybór suszarki do forniru zależy od rzeczywistej wydajności zmianowej, grubości forniru, wilgotności początkowej/docelowej, źródła ciepła, pracy oraz całkowitego kosztu suszenia. Liczba pokładów jest kluczowa, ale to tylko jeden element kompletnego systemu suszenia forniru.


Suszarka sześciopokładowa do forniru z nakładkami danych planistycznych


Zacznij od wydajności zmianowej, zanim omówisz moc

W przypadku każdego projektu suszenia forniru do sklejki wydajność godzinowa zyskuje znaczenie dopiero po przeliczeniu na wydajność zmianową i dzienną:

Wymagana produkcja = cel godzinowy × rzeczywisty czas pracy

Harmonogram pracy Wydajność przy 15 m³/h Wydajność przy 18 m³/h
8 godzin 120 m³ 144 m³
16 godzin 240 m³ 288 m³
24 godziny 360 m³ 432 m³

To obliczenie zmienia perspektywę zakupów. Zakład suszący 120–144 m³ na jedną zmianę potrzebuje innego sprzętu niż ten, który oczekuje ciągłej wydajności 360–432 m³. W przypadku planu sześciopoziomowego oblicz moc po określeniu dziennej wydajności, redukcji wilgotności i warunków pracy.

Co pokazują istniejące modele maszyn Shine

Dane produktowe Shine Machinery pokazują, że wydajność nie jest po prostu proporcjonalna do liczby pokładów. Nasza jednopokładowa suszarka walcowa do forniru (szerokość 3 m, powierzchnia grzewcza 16 m) przetwarza fornir o grubości 0,6–8 mm z wydajnością 0,5–0,7 m³/h, redukując wilgotność do 10%. Całkowity koszt suszenia: 6–12 USD/m³ (robocizna, paliwo, energia elektryczna). Model Tania suszarka do okleiny (szerokość 3 m, fornir 0,8–8 mm, powierzchnia grzewcza 32 m) ma wydajność 50–60 m³/dzień. Nasza czteropokładowa suszarka walcowa o wydajności znamionowej 120 m³/dzień, obsługuje fornir o grubości 0,6–8 mm, susząc świeży fornir do wilgotności 8–10%, przy użyciu biomasowego palnika o mocy 10 ton i 6 milionów kcal/h. Te wartości dotyczą konkretnych konfiguracji; nie należy ich uogólniać na uniwersalną wartość mocy dla sześciopokładowej suszarki bez dopasowania harmonogramów pracy i celów suszenia.


Czteropokładowa suszarka walcowa do forniru w fabryce


Porównaj pojemność z warunkami wilgotności

Konstrukcje suszarek do forniru odpowiadają różnym potrzebom produkcyjnym. Dane dotyczące suszarki pionowej firmy Shine Machinery potwierdzają, że moc, wydajność i docelowa wilgotność różnią się w zależności od modelu. Co istotne, wydajność i moc nie są wprost proporcjonalne. Na przykład FBH30-13 i FBH30-20 różnią się wydajnością, mocą, rozmiarem, nakładem pracy i wilgotnością końcową. Dlatego sześciopokładowy system suszenia forniru wymaga zaprojektowania jako kompletna linia, a nie prostego oszacowania na podstawie innych modeli.

Konfiguracja Pojemność Docelowa wilgotność Informacje o mocy lub cieple Informacje o kosztach
Suszarka walcowa jednopokładowa 0,5–0,7 m³/h Do 10% Palnik na biomasę, dostępne inne opcje 6–12 USD/m³
Tania suszarka do okleiny 50–60 m³/dzień Niewymienione osobno Palnik na biomasę, dostępne inne opcje Niewymienione osobno
Suszarka walcowa czteropokładowa Około 120 m³/dzień Świeży fornir do 8–10% Palnik na biomasę 10 ton, 6 milionów kcal/h 12 USD/m³
Pionowy FBH30-13 2 m³/h Świeży fornir do 0–5% Całkowita moc 15 kW, paliwo 200 kg/h Mniej niż 8 USD/m³ dla zakresu suszarek pionowych
Pionowy FBH30-20 1,2–1,5 m³/h Świeży fornir do 20% Moc całkowita 36,3 kW Mniej niż 8 USD/m³ dla zakresu suszarek pionowych

Gdzie pasuje pionowa suszarnia forniru

Apionowa suszarka do forniru pasuje do obaw dotyczących powierzchni podłogi, załadunku i kompleksowych kosztów suszenia. Pionowe urządzenia Shine Machinery wykorzystują trójwymiarowy załadunek forniru, zajmując dwie trzecie powierzchni suszarni bębnowej, z przeciwprądowym cyklem suszenia gorącym powietrzem. Te szczegóły są kluczowe, ponieważ układ zakładu i przepływ pracy bezpośrednio wpływają na koszty na metr sześcienny. Na przykład model FBH30-13 ma moc całkowitą 15 kW i zużycie paliwa 200 kg/h, podczas gdy FBH30-20 ma 36,3 kW i wymaga trzech pracowników. Inne modele pionowe określają dwóch pracowników na zmianę i piec na gorące powietrze o mocy 900 000 kcal, z długością dostosowywaną do wydajności.

Oddziel moc elektryczną od kosztów suszenia

Nie należy mylić zużycia energii elektrycznej z całkowitymi kosztami suszenia. Energia elektryczna dotyczy obciążeń przyłączeniowych (wentylatory, silniki, dmuchawy). Całkowity koszt suszenia obejmuje jednak szerszy obraz operacyjny. Koszt naszego jednopokładowego suszarki bębnowej wynosi 6–12 USD/m³ (robocizna, paliwo, energia elektryczna). Czteropokładowa suszarka bębnowa kosztuje 12 USD/m³. Pionowe suszarki są dostępne poniżej 8 USD/m³. Są to referencyjne koszty operacyjne dla konkretnych konfiguracji, a nie bezpośrednie zamienniki obliczeń obciążenia elektrycznego dla sześciopokładowej suszarki. Praktyczne zestawienie wymagań zakupowych powinno jasno określać:

  • Docelową wydajność w m³/h i godziny pracy

  • Zakres grubości forniru

  • Docelową wilgotność początkową i końcową

  • Preferowane źródło ciepła (np. palnik na biomasę)

  • Obciążenia elektryczne dla komponentów

  • Liczbę pracowników na zmianę

  • Oczekiwany całkowity koszt suszenia na metr sześcienny

Jak napisać lepsze zestawienie wymagań zakupowych dla sześciopokładowej suszarki

W przypadku celu 15–18 m³/h kupujący muszą najpierw określić rzeczywistą dzienną produkcję: 120–144 m³ na 8-godzinną zmianę, 240–288 m³ na 16-godzinny dzień lub 360–432 m³ przy pracy 24-godzinnej. Dopiero wtedy dostawcy powinni obliczyć długość suszarki, źródło ciepła, układ pokładów i obciążenie elektryczne. Takie podejście przynosi korzyści kupującym poszukującym producenta suszarek do forniru w Chinach. Porównywalne oferty wymagają identycznej wydajności, grubości forniru i redukcji wilgotności. W przeciwnym razie oferta o niższej mocy może wydawać się atrakcyjna, ale może dotyczyć lżejszego zadania suszenia.


Infografika dotycząca czynników wyboru suszarki do forniru


Ostateczny wniosek zakupowy

Zaplanuj projekt suszarki do forniru o sześciu pokładach w oparciu o zapotrzebowanie produkcyjne, a nie tylko liczbę pokładów. Firma Shine Machinery oferuje różnorodne konfiguracje rolkowe i pionowe: od 0,5–0,7 m³/h w przypadku jednopokładowej suszarki do 120 m³/dobę w przypadku czteropokładowej suszarki rolkowej, a także modele pionowe z jasno określonymi wartościami mocy. Aby skutecznie zaplanować suszenie forniru sklejkowego, najpierw oblicz zmiany robocze, określ docelową wilgotność, a następnie dopasuj cały system suszenia forniru do wymaganej dziennej wydajności. Zapoznaj się z naszym powiązanym sprzętem na stronie www.veneersdryer.com i porównaj modele ze swoim harmonogramem przed złożeniem zapytania ofertowego.

Często zadawane pytania

Czy moc suszarki do forniru o sześciu pokładach można obliczyć, mnożąc moc innego modelu?

Nie. Wydajność, moc, grubość forniru, docelowa wilgotność, źródło ciepła i długość suszarki wpływają na wynik. Oblicz specyfikacje suszarki o sześciu pokładach na podstawie rzeczywistych wymagań eksploatacyjnych.

Dlaczego przed wyborem suszarki do forniru należy obliczyć zmiany robocze?

Ponieważ 15–18 m³/h może oznaczać 120–144 m³ na 8-godzinną zmianę lub 360–432 m³ podczas 24-godzinnej pracy. Dzienna norma określa skalę sprzętu.

Czy pionowa suszarka do forniru nadaje się do ograniczonej przestrzeni fabrycznej?

Nasze urządzenia pionowe wykorzystują trójwymiarowe załadunek, zajmując około dwóch trzecich powierzchni suszarki walcowej, idealne do układów z ograniczoną przestrzenią.

Jaki zakres cenowy podano dla urządzeń do suszenia forniru Shine Machinery?

Nasza jednopokładowa suszarka walcowa kosztuje 6–12 USD/m³ (kompleksowo). Czteropokładowa kosztuje 12 USD/m³. Opcje suszarek pionowych są poniżej 8 USD/m³.

Jakie informacje należy przygotować przed złożeniem zapytania ofertowego?

Przygotuj docelowe m³/h, dzienne godziny pracy, grubość forniru, wilgotność wejściową/docelową, preferowane źródło ciepła, oczekiwania dotyczące pracy oraz dostępną przestrzeń instalacyjną.